a

Facebook

Twitter

کپی رایت 2015 پوسته لیبرو.
تمامی حقوق محفوظ است.

8:00 - 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

۰9152628457

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
فهرست

مسئولیت وکیل دادگستری

مشهد وکیل|بهترین وکلای مشهد > متفرقه  > مسئولیت وکیل دادگستری

مسئولیت وکیل دادگستری

مسئولیت یک وکیل دادگستری که به طور کلی بر اساس قانون مدنی اشخاص از اصول و قواعد قضایی که بر شکایات مطابقت دارد با همین قانون مدنی و تحت عنوان ضمانت قهری مورد بحث قرار گرفته است, و مشهدلایزر بر اساس بنیاد و ادله هایی که برای فرد شاکی در قانون مدنی مصوب می شود, احساس مسئولیت اشخاص بر وکیل دادگستری در برابر قانون و در مقابل شخص خسارت دیده که از عمل او به طور آشکار بیان شده است.

در بحث فهم و بیان مسئولیت دادگستری مسئولیتی است که از بی احتیاطی و تقصیر آن ناشی می شود و ضرر و خسارت به بار می آورد. وکیل های دادگستری از آنجا که جریان متداول در دفاع از حقوق شخصی مردم را با وجود پیچیدگی ها بسیار پیوسته در قوانین و قواعد حقوقی را به عهده دارند که در جایگاه تقصیر هستند و این امکان را دارند که موجب ضرر های جبران ناپذیری برای کفیل خود شوند.

به عنوان مثال به علت نبود بزرگان, به طور کامل وکیل به قوانین و قاعده حقوقی آنها، نه تنها آن وکیل از حقوق موکلش دفاع نکرده این که سبب شده که حق موکلش را به طور کلی تباه شود و حتی در زندگی موکلش  در معرض نابودی بیافتد.

در این حال کوتاهی وکیل توسط دادسرای انجمن وکلای دادگستری دست یابی می شود, و در آخر موکل برای جبران ضرر و زیان ها به دادگاه حقوقی مراجعه میکند. و اما در مورد هدر رفتن و سبب سازی قانون مدنی از رویکرد حقوقی و مسئولیت بدون کوتاهی در همین قانون مسئولیت مدنی، مسولیت در نظر گرفته شده بر تقصیر آن پذیرفته شده است.

با این اوضاع باید با توجه شرایط و ضوابط قانون مدنی در وکلای دادگستری به تصمیم هایی که برا متهم در نظر گرفته میشود مسئولیت وکلای دادگستری از همین ترین وظایف است.

الزامات یک وکیل دادگستری

یک وکیل دادگستری به امری از اجبارات حرفه ای وکلا پرداخته می شود, و به یک سری نکته های مهم می پردازد که شامل می شود از اجبارات وکیل های دادگستری که آن هم شامل موارد هایی از جمله : امانت داری, حفظ اسرار موکل, مراعات کردن قوانین و قواعد مربوطه, نبود تخلف در هنگام انجام موضوع بحث وکالت، حضور در جلسه های دادگستری، نبود تفصیل دادگستری، محجوب بودن و صادق بودن در برابر موکل و سیستم های قضایی، نبود دسیسه چینی با شخص متقابل، نبود پیمان شکنی به موکل و قانونی دفاع کردن از حقوق وکیل و رعایت حسرت و منافع نام برده شده و التزام به قسم و بعضی از موارد ذکر شده در قوانین تداعی است.

این نوع از وکیل دادگستری این موارد را هم در بحث دادرسی اضافه میکند : همان طور که گفته شد نبود عمراه شدن وکیل به‌ این‌ گونه از اجبارات حرفه‌ ای نسبت به وکیل است، و تحت هر شرایطی موجب مسئولیت پذیری مدنی خواهد شد.

در این‌گونه از موارد نیاز به اثبات یا دست یابی کوتاهی و یا مضاعقه وکیل عمدی یا علی رغم از بی‌ احتیاطی که در قانون های مسولیت مدنی که به عنوان شرط اساسی پاسخ گویی مدنی پذیرفته شده است، نیست این که صرفا در صورتی که نبود مراعات اجبارات قانونی مذکور از سمت موکل سبب ورود ضرر و زیان و خسارت به وکیل شود، مسولیت پذیری مدنی وکیل را ثابت می‌کند.

وکیلی که ضوابط حرفه‌ای مرتبط به وکالت و محتوای قرارداد ارزش ما بین با وکیل را رعایت نکند از همین رو بابت خسارتِ معطوف موکل میشود و سبب اتلاف حقوق ایشان میشود، و نمی‌تواند اتکا کند که تعهد او به وسیله بوده است و نه به نتیجه؛ زیرا این نوع تشریح هنگامی اخلاقیست که وکیل هیچ تخلفی از ضوابط درسته خود نکرده باشد.

پیگیری پرونده نسبت به تخلفات و الزامات قانونی

با تجزیه و تحلیل صحیح و با حاصل اطمینان خاطر قانونی از تمامی پیشرفت کار و اقدام به پذیرش پرونده کرده باشد را نیز به همه وسعت علمی‌ و پی گیری و نظارتی خود را متناسب به پرونده به‌ کار برده شده باشد از این رو بر اثر عوامل دیگری که از جمله اختلاف درک حقوقی و قضایی از ضوابط قانونی خارج شده و از پشتکار وکیل ، نتیجه مطلوبی را برای وکیل حاصل نشود.

در هر حال چنان چه موکل با شکایت های وکیل خود در بُن مایه ساماندهی انجمن وکیل ها به اتهام سر پیچی از اجبارات حرفه‌ ای مرتبط به قانون ها و سامان دهی های وکالت و محکومیت ساماندهی بیابد و موکل داد خواه که ادعا دارد  ورود خسارت و ضرر و زیان بر اثر پیمان شکنی وکیل باشد ، جهت باز خواست ضرر و زیان می‌ تواند به دادگاه مراجعه کند.

این نوع از کارشناس حقوقی می تواند به این موضوع مربوطه به دادگستری را اضافه کند که بی‌ تردید دعوای مسئولیت مدنی وکیل در برابر موکل مسبب و برای اثبات تقصیر و ورود ضرر و رابطه تقصیر با ضرر وارد شده است که هم چنان با محکومیت قطعی ساماندهی وکیل ، تقصیر وکیل آشکار می‌ شود و توانایی  گواه مندی در دادگاه عمومی‌حقوقی را آگاه است.

به همین خاطر اگر شما به دنبال یک وکیل درجه یک در زمینه ها و ارگان های دادگستری هستید می توانید در صفحه مشهدلایزر در قسمت درباره ما برای اطلاعت بیشتر و در قسمت تماس با ما جهت مشاوره در باب وکیل در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید