a

Facebook

Twitter

کپی رایت 2015 پوسته لیبرو.
تمامی حقوق محفوظ است.

8:00 - 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

۰9152628457

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
فهرست

یک وکیل مدنی چه کسی است چه کاری انجام می دهد ؟

مشهد وکیل|بهترین وکلای مشهد > وکیل  > یک وکیل مدنی چه کسی است چه کاری انجام می دهد ؟

یک وکیل مدنی چه کسی است چه کاری انجام می دهد ؟

وکیل مدنی

وکیل دعاوی مدنی در زمینه های مختلفی از جمله آسیب شخصی ، قانون کار و خانواده و موارد دیگر تخصص دارد. برای اینکه بدانید چرا امروز باید یک وکیل دادگستری مدنی استخدام کنید ، به مطالعه مقاله این هفته وکیل در مشهد همراه باشید.

وکیل مدنی کیست؟

یک وکیل مدنی، معروف به دادخواه، وکیلی است که توسط مشتری استخدام می شود تا یک دادخواست مدنی را در دادگاه قانونی پیگیری یا از آن دفاع کند. یک دادخواست مدنی می تواند در زمینه های مختلف حقوقی مطرح شود و غالباً مربوط به بازپس گیری پول یا اموال است.

وکلای دادگستری مدنی دارای نقش های فوق العاده متنوعی هستند که ممکن است باعث شود ساعات طولانی تری کار کنند.

وکلای مدنی به عنوان مدافع مشتری خود کار می کنند و آنچه در توان دارند ا انجام می دهند تا بهترین نتیجه ممکن را برای مشتری خود به دست آورند.

وکیل مدنی کیست؟

انواع پرونده هایی که یک وکیل دعوی مدنی می تواند تشکیل دهد عبارتند از:

 • قانون محیط زیست
 • ادعاهای جراحات شخصی
 • قصور پزشکی
 • دعاوی مربوط به املاک و مستغلات
 • دعوای ضد اعتماد
 • طلاق
 • اختلافات موجر / مستاجر
 • دادخواست مسئولیت محصول
 • ضمانت نامه های سازنده
 • ساخت و سازها
 • تعهدات مکانیکی
 • دادخواست املاک
 • ستم سهامداران
 • اختلافات تجاری

دادخواست مدنی چیست؟

دادخواست مدنی زمانی است که دو یا چند نفر در یک اختلاف حقوقی درگیر شوند که هر یک یا هر دو احساس کنند که حق پول یا اشیای خاصی را از دیگری طلب دارند. هیچ یک از طرفین در یک دعوای مدنی مجرم شناخته نمی شود، اما هنوز هم باید دادگاهی تشکیل شود که در آن بتوانند در جایگاه شاهد قرار بگیرند و حق خود را بازگردانند.

در این دادگاه ها ، قاضی یا هیئت منصفه تصمیم گیری می کنند.

وکلایی که در چنین اختلافاتی تخصص دارند نیز می توانند به عنوان دعوی یا وکلای دادرسی معرفی شوند. آن ها نمایندگان موکلان خود برای رسیدگی های مختلف از طریق پرونده هستند. از جمله جلسات دادرسی، داوری و میانجیگری ها.

دادخواست مدنی چیست؟

چه موقع وکیل مدنی را باید استخدام کرد؟

همانطور که در بالا ذکر شد، کسی می تواند تحت هر نظریه حقوقی غیر کیفری شکایت کند که فکر می کند از نظر مالی یا غیر از این به ایشان ظلم شده است، استخدام یک وکیل مدنی برای کمک به شما در ارزیابی صلاحیت پرونده خود ایده آل است.

بعلاوه، اگر شخص یا مشاغل دیگری از شما شکایت کرد ، بهتر است بلافاصله با یک وکیل مشورت کنید تا بهترین اقدامات را برای رسیدگی به پرونده شما انجام دهد. تأخیر در پاسخ دادن به دادخواست می تواند عواقب ناگواری برای دفاع شما داشته باشد.

چه انتظاری باید از وکیل مدنی خود داشته باشید؟

هنگامی که یک وکیل مدنی را استخدام کردید، او به تمامی جنبه های اصلی دادخواست شما رسیدگی خواهد کرد. به عنوان مثال ، وکیل مدنی شما :

 • برای ساخت پرونده خود با شما و دیگر شاهدان یا طرفین، مصاحبه می کند
 • آماده سازی و انجام استیضاحات خود و دیگر شاهدان یا طرفین برای استفاده به عنوان شواهد استنادی
 • کلیه مکاتبات را با وکلای طرف مقابل و دادگاه انجام می دهد
 • پرونده ها ، خلاصه ها و سایر اسناد را به دادگاه ارسال می کند
 • جمع آوری شاهدان تا مورد هرگونه مسائل فنی یا پزشکی که به پرونده شما مربوط می شود شهادت دهند
 • با وکلای طرف مقابل در مذاکرات حل و فصل شرکت می کند
 • پرونده خود را در برابر هیئت منصفه و یا قاضی مطرح می کند.

مهم است که به یاد داشته باشید که شما کنترل نهایی بر دادخواست خود را دارید، شما تصمیم می گیرید که از چه کسی شکایت کنی ، کی باید شکایت کنید و چه موقع باید این موضوع را حل و فصل کنید. با این حال ، بهتر است در تمام تصمیمات حقوقی به قضاوت وکیل خود موکول شوید و به هرگونه توصیه در مورد استراتژی کلی دادخواست خود توجه کنید.

چه انتظاری باید از وکیل مدنی خود داشته باشید؟

هزینه یک وکیل مدنی چقدر است؟

هزینه وکیل مدنی شما بسته به حوزه حقوقی که ادعای شما را در بر می گیرد، تجربه وکیلی که استخدام می کنید ، دشواری پرونده و مدت زمانی که برای پیگیری یا دفاع از دادخواست سپری شده است متفاوت خواهد بود.

آیا به وکیل مدنی احتیاج دارید؟

اگر شما نیاز به طرح یک دادخواست دارید، اکیداً پیشنهاد می شود از یک وکیل مدنی کمک بگیرید. یک وکیل مدنی می تواند به شما کمک کند تا در سیستم پیچیده دادگاه رو به جلو حرکت و اطمینان حاصل کنید که مهلت مهمی  از جمبه شانس برنده شدن در دادگاه را از دست نمی دهید.

یک وکیل مدنی همچنین می تواند پرونده شما را مورد بررسی قرار دهد و در تعیین احتمال موفقیت در صورت رسیدگی به پرونده به شما کمک کند. اگر از شما شکایت شده است، مهم است که به سرعت شکایت انجام شده را پیگیری و یک وکیل مدنی را استخدام کرده تا در بازه زمانی مناسب به دادخواست پاسخ داده شود.

آیا به وکیل مدنی احتیاج دارید؟

دلایل استخدام وکیل مدنی

یک دلیل وجود دارد که چرا افراد عادی به عنوان جراح ، لوله کش و معمار خود عمل نمی کنند. برای اینکه در بیشتر مشاغل مهارت داشته باشید، باید مقداری آموزش ببینید. اما هرچه تجربه کار بیشتری در دنیای واقعی کسب کنید مهارت شما بیشتر می شود.

اکثر مردم برای مراجعه به دادگاه یا شرکت در جلسه دادرسی بدون حضور وکیل اطلاعات کافی در مورد این قانون ندارند. قانون دارای روزنه هایی برای انسان است که حتی درک آن نیز گاهی برای افراد حرفه ای دشوار است.

۴ دلیل در مورد اینکه چرا استخدام وکیل دادگستری مدنی به نفع شماست را در ادامه آورده ایم :

کاهش احتمال خطر

اخذ وکالت یک وکیل دادگستری مدنی ، شانس وقوع مشکلات در طول مدت پرونده شما را کاهش می دهد و اگر مشکلی در پرونده پیش بیاید، کسی را در کنار خود خواهید دید که دارای آموزش های تخصصی و فراتر از سطح تخصص شماست که می تواند به شما کمک کند.

وکیل مدنی شما همچنین می داند که چگونه قراردادهای پیچیده و سایر مدارکی را که یک فرد عادی با آ نها دست و پنجه نرم می کند،  را درک کند. آن ها به شما آموزش می دهند که چگونه در دادگاه صحبت کنید، از جمله درباره اینکه از گفتن چه چیزهایی در دادگاه دوری کنید.

 

دلایل استخدام وکیل مدنی

وکلای مدنی تمام قوانین و رویه های خسته کننده دادگاه را می دانند

وکیل مدنی شما از کلیه مراحل دادگاه و فراز و نشیب های آن، آگاهی خواهد داشت. پیروی از این رویه ها تقریباً به اندازه دانستن نحوه استدلال صحیح یک پرونده مهم است.

هنگام تصمیم گیری در مورد استخدام وکیل مدنی یا وکالت از خود باید واقع بین باشید. قاضی به دلیل عدم تجربه کافی شما به قوانین، اجازه ی سخن گفتن به شما را نخواهد داد.

علاوه بر این، در وسط دادگاه واقعاً نمی توانید درخواست کمک کنید یا با کسی تماس بگیرید. قاضی یا کارکنان دادگاه برای کمک به شما در دادگاه نیستند.

شما در حال مبارزه با یک پرونده آسیب شخصی هستید

اگر طرف آسیب دیده هستید، یک وکیل مدنی به شما توصیه می کند قبل از بهبودی جراحات، زودتر از آن ها عکس بگیرید زیرا هرچه آسیب دیدگی بدتر به نظر برسد  برای پرونده شما بهتر خواهد بود.

شما همچنین باید به جمع آوری اطلاعاتی مانند درد و رنج، صورتحساب های پزشکی و زمان های از دست رفته در محل کار نیز بپردازید. وکیل شما همچنین می تواند به شما بگوید که در چنین پرونده هایی آسیب های خاص و فشارهای روحی می تواند ارزش داشته باشد. به این معنی که شما با دیه ی پرداختی کم تر، قناعت نمی کنید.

اگر در طرف مقابل پرونده جراحات شخصی قرار دارید، یک وکیل مدنی می تواند شما را از پرداخت هزینه های بیشتر از توانایی شما باز می دارد. و اگر در پرونده اشتباه و خطایی رخ ندهد، آن ها می توانند از پرداختن هرگونه هزینه ای اضافی نیز جلوگیری کنند.

شما به تجربه در کنار خود نیاز دارید

شما به تجربه در کنار خود نیاز دارید

وقتی یک وکیل مدنی استخدام می کنید، تجربه آنها بهترین ابزاری است که در اختیار دارید. قوانین ممکن است اغلب تغییر کند که باعث پیچیده تر شدن آن قوانین می شود. بعلاوه ، حضور در دادگاه به آسانی و سرگرم کننده ای که ممکن است در تلویزیون نشان داده شود، نیست.

مهمتر از همه ، وکیل شما می داند که چگونه اسناد دادگاه را تشکیل دهد، برخورد ناعادلانه یا تعصب از قاضی را تشخیص می دهد. آنها همچنین از مقررات مربوط به مهلت پرونده و پروتکل معمول برای ارسال مدارک اطلاع دارند.

انتخاب یک وکیل دادگستری برای وکالت در پرونده مدنی شما می تواند کار سختی باشد. با این حال ، استخدام یک وکیل مدنی، موردی مهم است که باید به خوبی در رابطه با آن فکر و تحقیق شود.

وکیل شما حتی ممکن است یک کارآموز  مقدماتی یا حرفه ای داشته باشد که به پیش بردن جمع ورآوری  آوری مدارک و دادگاه کمک می کند و این نیز به نفع شما است. به این ترتیب، آنها می توانند وقت کمتری را برای تهیه مدارک و وقت بیشتری را برای مشاوره به شما اختصاص دهند.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید