a

Facebook

Twitter

کپی رایت 2015 پوسته لیبرو.
تمامی حقوق محفوظ است.

8:00 - 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

۰9152628457

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
فهرست

نگاهی کوتاه به شغل وکیل طلاق و مهریه

مشهد وکیل|بهترین وکلای مشهد > وکیل  > نگاهی کوتاه به شغل وکیل طلاق و مهریه

نگاهی کوتاه به شغل وکیل طلاق و مهریه

وکیل طلاق

وقتی ازدواج از بین می رود، بیشتر افراد برای مصلحت خود به وکیل طلاق متوسل می شوند. وکلای طلاق افراد متخصص آموزش دیده ای هستند که در زمینه حقوق خانواده و طلاق تحصیل کرده اند. وکلای طلاق حرفه ای مورد اعتماد هستند که ماهرانه مشتریان خود را در این زمان ناخوشایند راهنمایی می کنند.

در این مقاله وکیل در مشهد، نگاه کوتاهی به شرح وظایف وکیل طلاق و مهریه می پردازیم و سپس چشم انداز شغلی آن را بررسی می کنیم.

نگاهی کوتاه به شغل وکیل طلاق و مهریه

آموزش و صدور مجوز

وکیل طلاق باید از دانشکده حقوق فارغ التحصیل شود که این امر به تعهد هفت ساله تحصیلات متوسطه نیاز دارد. دانشجویان بالقوه ی حقوق پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه، در آزمون پذیرش استاندارد دانشکده حقوق شرکت می کند و به دانشکده حقوق مراجعه می کند. در دوران دانشکده حقوق، در دوره هایی از جمله قانون طلاق، قانون خانواده و اخلاق تمرکز می کند. دانشجویان واحدهای  کارآموزی یا کارمندی خود را با شرکت هایی که قانون طلاق را همراه با تحصیل خود انجام می دهند، به پایان می رسانند. پس از دریافت مدرک دکترای حقوقی از یک دانشگاه معتبر، وکیل طلاق می تواند در هر شهری که می خواهد شروع به کار کند ولی فرد باید آزمون وکالت را قبول شود.

آموزش و صدور مجوز

وظایف

وکلای طلاق منحصراً در قانون مدنی کار می کنند و نماینده تنها یک طرف درگیر در دادرسی طلاق هستند. وکیل طلاق در مورد موضوعات مرتبط مانند اختلافات مربوط به حضانت فرزند ، وصیت نامه ها ، وثیقه ها و اجاره نامه ها، کار می کند ، زیرا این مسائل مربوط به طلاق معلق است. وکلای طلاق بیشتر روز خود را صرف انجام تحقیقات ، جمع آوری مدارک ، تهیه پیش نویس و تشکیل مدارک در دادگاه می کنند. وکلای طلاق مدارک مشتری شامل اظهارنامه مالیاتی گذشته مشتری ، اظهارنامه ارزش خالص ، خلاصه برنامه بازنشستگی ، توافق نامه های قبل از ازدواج ، قبض مالیات بر املاک و مستغلات ، اطلاعات بیمه پزشکی و سهام ، اوراق قرضه و حساب های کارگزاری را بررسی می کنند. آنها در کنفرانس های تسویه حساب و در مقابل قضات به مشتریان خود مشاوره و نمایندگی می دهند.

وظایف

مهارت ها

به عنوان متخصصان آموزش دیده حقوقی ، وکلای طلاق باید آگاهی و درک از یک بحران سطح بالا داشته باشند و بتوانند آن را حل و رفع کنند. احساسات در طی مراحل طلاق  بیشتر است و وکیل طلاق اغلب کسی است که می تواند با چشم عینی و مهارت های تفکر انتقادی، وضعیت را مدیریت کند. با توجه به اطلاعات زیادی که وکلای طلاق باید از طریق غربالگری انجام دهند، مهارت هایی مانند مدیریت زمان و توانایی تجزیه و تحلیل و تلفیق داده ها ضروری است. یک وکیل طلاق باید مردم گرا باشد تا اعتماد و احترام موکلان، مشاوران مخالف، سایر اصحاب دعوا و خود دادگاه را جلب کند.

مهارت ها

محیط کار

وکلای خانواده زمان قابل توجهی را با مشتری های خود در دفاتر، دادگاه ها می گذرانند. افراد در بخش خصوصی اغلب بیش از ۴۰ ساعت در هفته کار می کنند. با مشتریان ملاقات و در موارد شب و آخر هفته ها نیز کار می کنند و ممکن است پس از ساعات کاری معمول از مشتریان تماس بگیرند.

چشم انداز

چشم انداز

بر اساس کتاب راهنمای چشم انداز شغلی، پیش بینی می شود که اشتغال برای وکلا به سرعت متوسط برای همه مشاغل تا سال ۲۰۲۴ رشد کند ، که پیش بینی می کند تقاضا برای کار قانونی ادامه خواهد یافت زیرا افراد ، مشاغل و تمام سطوح دولت به خدمات حقوقی نیاز دارند در بسیاری از مناطق تقاضا برای وکلای خانواده باید همچنان افزایش یابد زیرا تعداد افراد متقاضی طلاق و ابطال نسبتاً ثابت باقی مانده است. متأسفانه کودکان مورد آزار، اذیت و بی توجهی قرار می گیرند. تعداد فزاینده ای از افراد برای فرزندخواندگی و مسائل تولید مثل به دنبال کمک حقوقی هستند. افراد بیشتری به دنبال توافق نامه های قبل از ازدواج هستند. و تقاضا در زمینه های دیگر (قانون قدیمی ، قانون کیفری و غیره) همچنان در حال رشد است. وکلای خانواده با تجربه قابل توجه، مهارت های ارتباطی و بین فردی عالی با آموزش تخصصی در زمینه حقوق خانواده ، بهترین چشم انداز شغلی را خواهند داشت.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید